SİTEMİZDEN FAYDALANMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUN

KOCAALİ'NİN TARİHÇESİ TAMAM

:: GENEL :: HABERLER

KOCAALİ'NİN TARİHÇESİ TAMAM

Mesaj tarafından ali Bir C.tesi Mart 21, 2009 2:31 am

Şükürler olsun..
10 yıldır süren çalışmalarımın neticesinde, doğup- büyüdüğüm memleketimin tarihçesini hazırlamış olmanın mutluluğunu yaşıyorum..
İbadet edercesine hazırladığım Kocaali'nin Tarihçesi, her ne kadar evladım gibiyse de, o artık bütün Kocaali'li hemşehrilerime armağanımdır..
Çok kutsal olduğuna inandığım böylesine zor bir çalışmanın içerisine tekrar girer miyim, bilmiyorum..
Rahmetli Faik ŞENGÜL'den aldığım bilgi ve belgeleri, diğerleriyle de zenginleştirerek ortaya çıkardığım bu eserin, beni ne kadar yorduğunu anlatmak istemiyorum.
Zira anladım ki bu bir gönül işidir.
Yüreğinizi ve gönlünüzü bu işe adapte etmeden, doğru dürüst bir eseri vücuda getiremezsiniz..
Bu eserin Kocaali Kültürüne çok şey katacağı ve Kocaali Kültürünü zenginleştireceğine şüphe yok..
Kültür; bir milletin temelidir.
Temelsiz zeminler üzerine inşa edilen binalarla devletlerin her an yıkılabileceğini söylemek kehanet değil..
Şair kimliğimle katıldığım yurt içi ve uluslar arası boyutlardaki sanatsal ve edebi boyutlu programlara gelenlerin, kendi ülke ve illeriyle alakalı kitaplarına hep imrenmişimdir.
Ve hatta kendi ilçemin böyle bir kitabının olmayışı beni içten içe kahretmiştir..
Uzak illerde değil, Sakarya'nın kendi ilçeleri arasında bile Kocaali'nin adının bilinmemesi, mahçup olmama vesile olmuştur..
Oysa her şeyin en güzeline layık olan Kocaali, Türkiye'nin ilk turistik beldelerinden biri ve dünyanın en güzel kumuna sahip ve bu kumsallarda yetişen meşhur Kum Zambağı diyarıdır..
Mahcubiyetim, bu güne kadar bu güzel ilçenin turizm ve kültürel amaçlı olarak yeteri kadar tanıtılmamasından kaynaklanmaktadır..
Amaçlarımızdan biri de; bizden sonra gelecek kuşakların aynı mahcubiyeti duymalarının önüne geçmekti, umarım başarılı oluruz..
Kaymakamlığımızın turizm amaçlı bir kitap hazırlamayı düşündüğünü duymamız nedeniyle o konulara girmemeye ve sadece tarihi- kültürel konularla sınırlı kalmaya özen gösterdik.
Maddi imkansızlık nedeniyle 300 adet Kocaali fotoğrafını kitaba koyamamanın üzüntüsünü, yüreğimde bir alev yakıcılığıyla hissetiğimi de söylemeden geçemeyeceğim.
Destek konusunda da söyleyeceklerimiz mutlaka olacaktır.
Her ne kadar akıl veren çok olduysa da sevgili kardeşim Murat DUMAN'dan başka hiçbir kişi ve kurumdan destek gelmediğini üzülerek ve biraz da sitem ederek belirtmek istiyorum..
Kendisine teşekkürüm bakidir..
Sevgili eşimin son bileziğini de satarak bastırdığım bu kitabıma Kocaali halkının olağanüstü bir heyecanla sahip çıkması tek tesellim olmuştur..
Ben zaten onlara güvenimi hiç kaybetmemiştim..
Birkaç gün içerisinde Kocaali'de, Adapazarı'nda ve Karasu'da imza günleri düzenleyeceğim…Beni ve Kocaali'yi sevenlerin o imza günlerinde de beni yalnız bırakmayacaklarını biliyorum..
Kocaali'nin Tarihçesi, benim 4 ncü kitabım..
5 nci kitabım da hazır..Pek yakında onunla da tanışacaksınız..
Onlardan başka basıma hazır 6 tane daha kitabım var..
Sizleri seviyor ve bu duygularla Kocaali'nin Tarihçesi'nin hayırlı olmasını diliyorum

ali

Kullanıcı profilini gör

- Similar topics

:: GENEL :: HABERLER