SİTEMİZDEN FAYDALANMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUN

Mücadele puan getirdi

:: GENEL :: HABERLER

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Mücadele puan getirdi

Mesaj tarafından ali Bir C.tesi Mart 21, 2009 2:39 am

Lider Manisaspor karşısında üç puanı alabilecek pozisyonlar bulsak da son dakikada attığımız gol sonrası aldığımız bir puana sevindik. Ligin bitimine sekiz hafta kala küme düşme hattındaki rakiplerimiz ile aradaki puan farkı yediye çıktı. Bundan sonra Yeşil-Siyahlı ekibimiz için gerçek finaller başlıyor.
Manisaspor ile deplasmanda oynadığımız karşılaşma öncesinde hepimizde üç puan alabilme umudu vardı. Karşılaşma başladıktan sonra bu umut biraz daha arttı. Özellikle Yeşil-Siyahlı ekibimiz ilk yarıda pozisyonlar da bulsa da bunları değerlendiremedi. Maçta iki farklı yenik duruma düşmemize rağmen oyunu bırakmadan birazda futbol şansımızın da yanında olma ı ile bir puanı aldık. Aslında üç puanı alabileceğimiz bir maçta son dakikada bir puanı kurtarmamızda ilginçti.
Sakaryaspor'da, Manisaspor karşısında orta sahanın çok top kaybı yapması belki de maçı kazanamamış olmamızda payının büyük olduğu ortada. Şampiyonluk yolunda ilerleyen rakibimiz önünde iyi mücadele ile bir puanı aldık. Bu mücadelemizin yanına iyi futbolu da koyabilseydik galip dönmemiz için bir neden yoktu.
Manisaspor karşısında Yeşil-Siyahlı ekibimizde göze çarpan oyuncuların başında Abdoulaye Diakhate geldi. Ligin başlarında kendisinden bekleneni veremeyen oyuncu, son iki haftada toparlanmaya başladı. Mücadelesinin yanına attığı golleri koyunca katkısını daha da artırmayı başarmış oldu. İki gol yememize rağmen savunmamız dikkatli gözükürken çok fazla hata yapmadı. Sahada bizim adımıza kötü diyebileceğimiz oyuncuların başında kaptan Abdülvahit ile oyuna sonradan girip alınan Volkan oldu. Kaptan maçta bir türlü istediklerini uygulamayınca çok top kaybı yaptı. Volkan'ın ise neden tercih edildiğini anlamakta zorluk çektim. O anda Teknik Direktör Engin İpekoğlu'nun bizden farklı bir düşüncesi olduğunu tahmin ediyorum.
Ligin bitimine sekiz hafta kaldı. Evimizde oynayacağımız dört maç var. Bu maçlara 12 puan gözüyle bakıyoruz, bakmakta zorundayız. Ancak hafta sonu bunun ilkinde oynayacağımız Orduspor maçı hiçte kolay geçmeyecek. Özgürcan'ın kart cezalısı olarak oynayamayacağı maçta bizim için en büyük dezavantaj rakibimizin rahat olması. Ligde iddiası kalmayan rakip takımların zamanında çok çelmesini yediğimizden bu maçında böyle olmasından çekiniyorum.
Küme düşme hattındaki rakiplerimiz ile aramızda yedi puanlık fark var. Ligde kalan sekiz final maçımız var. Artık telafisi olmayan maçların tam içine girdik. Evimizde kazanma alışkanlığını kazandık. Deplasmandan bir puan getirdik. Rakiplerimizin birbirleri ile karşılaşacağı maçlarda biz kendi maçlarımızı kazanırsak aradın sıyrılacağımıza inanıyorum.

ali

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics

:: GENEL :: HABERLER